Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX 26378

★ Enjoy beautiful weather from the comfort of your own garden! Purchase a pool where you can swim freely!
★ When buying this INTEX pool, you can be assured that the product is new, genuine and safe
★ The pool is easy to assemble. You can set it up yourself without tools in just a few moments.





Pool
Pump



| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | > 600 cm |
| Length | 975 |
| Width | 488 |
| Height | 132 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | rectangular |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 54368 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 90 |
| Filtr pompy | sand, glass |
| Weight basenu | 279 |
| Pump capacity | 10500 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 23,1 |
| Pump tank capacity sand/glass | 35 / 25 |
| Model number | 26378 |
| Dimensions | 109.3 × 83.6 × 159 cm |
| Weight | 315.49 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle