Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Specific References
BESTWAY® Catalog number 5612Z
★ If you need a spacious, reliable pool where you can swim freely — this is the perfect choice for you!
★ Complete set with all equipment included – no need to search for individual components yourself.
★ When you purchase a Bestway pool with dedicated accessories you can be sure you'll get premium quality and everything will fit together perfectly.
It's worth providing proper pool protection. The included cover for your pool:
Now setting up such a large pool will take you just a few moments !
Pool
Pump
| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 488 cm |
| Diameter | 488 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 19480 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | III (#58012) |
| Weight basenu | 75,7 |
| Pump capacity | 5678 |
| Moc pompy | 86 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 5,8 |
| Model number | 5612Z |
| Dimensions | 57 × 127 × 46 cm |
| Weight | 75.403 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle










