Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX ® Catalog No. 28206

★ If you need a large reliable pool where you can swim freely — this is the perfect choice for you!
★ With you in mind, we've included all the essential equipment with the pool so you can enjoy it fully for many years
★ When you purchase this pool from an authorized Intex dealer, you have the assurance that the product is new, genuine, and safe



Setting up such a large pool now takes just a few minutes
Pool

| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 305 cm |
| Diameter | 305 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 4485 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Weight basenu | 17,4 |
| Model number | 28206 |
| Dimensions | 29 × 44 × 43 cm |
| Weight | 19.98 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle