Metal Frame Garden Pool 366 x 76 cm 16in1 INTEX 26712 + Bubble Machine FREE
€217.18
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX® Catalog Number 26746
★ Start using your pool on day one — we've created a complete set for you — A spacious pool with all the equipment you need.
★ Round garden pool with frameless edge design ensures SAFETY for you and your family during exciting pool activities.
★ When you buy this pool from an authorized INTEX® dealer, you can be confident that the product is new, genuine, and safe.
In the set you'll find everything you need for sparkling water:
Now setting up such a large pool will only take you a few minutes
With your children in mind, we've included favorite accessories:
Pool
Pump
Warnings: Arm bands are not toys, not rescue equipment, and do not protect against drowning. Use only in water where the child can touch the bottom and under adult supervision. Proper inflation and use of equipment is essential for safety — do not over-inflate. Ensure the safety valve is tightly closed and check seams for cracks. Weight range 18-30 kg, age 3 to 6 years.
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 488 cm |
| Diameter | 488 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 19480 |
| Recommended filling | 90 |
| Filtr pompy | A |
| Weight basenu | 84,4 |
| Pump capacity | 5678 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Dimensions | 62.36 × 51.23 × 129.5 cm |
| Weight | 84.3 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle










