Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References
Bestway 56681

★ If you're looking for a pool that provides relief on hot days — this is the perfect choice for you!
★ Invite friends and family to a pool party and enjoy the summer together.
★ When you buy a Bestway pool with dedicated accessories, you can be sure you'll get the highest quality and everything will fit perfectly together.
★ FREE bubble maker set (toy and solution).



The set includes everything you need to achieve crystal-clear water:


Now setting up this large pool takes just a few moments.

Enjoy water activities together with your children.

Pool:
Pump:


| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 366 cm |
| Diameter | 366 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 6473 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Filtr pompy | I (#58093) |
| Weight basenu | 26 |
| Pump capacity | 1249 |
| Moc pompy | 16 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 2,1 |
| Model number | 56681 |
| Dimensions | 28.5 × 38 × 89.5 cm |
| Weight | 27.813 kg |