Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX ® catalog number 26712

★ Pool with refreshed color palette, in trendy gray shade.
★ Ready set with complete equipment – you don't need to search for individual components yourself.
★ By choosing an INTEX pool with dedicated accessories you have assurance of premium quality and perfect compatibility of all parts.


Now setting up such a large pool takes just a few minutes


The set includes everything you need to achieve pristine water:



With your children in mind, we include a colorful beach ball to encourage water play and entertainment.

Pool
Pump

product code: 26712-15W1;

| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 366 cm |
| Diameter | 366 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 6503 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Filtr pompy | A (#29000) |
| Weight basenu | 25 |
| Pump capacity | 2006 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 3,3 |
| Model number | 26712 |
| Dimensions | 87.6 × 44.13 × 29.85 cm |
| Weight | 24.9 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle