Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References

★ Provides cooling relief on hot days and entertainment throughout the upcoming summer.
★ With the cover, you protect the pool water from contamination.
★ By purchasing this pool from an authorized Intex dealer, you are guaranteed that the product is new, authentic, and safe.



You Gain:
— this means that statistically at least one of your neighbors has purchased a garden pool or pool accessories from us.


Now setting up such a large pool takes you just a few moments


Pool
Product code: 28210-2w1;

| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 366 cm |
| Diameter | 366 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 6503 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Weight basenu | 21,7 |
| Model number | 28210 |
| Dimensions | 32 × 30 × 88 cm |
| Weight | 25.37 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle