Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References
Bestway® Catalog Number 56418

★ Looking for a large, reliable pool where you can swim freely — this is the perfect choice for you!
★ Complete set with full equipment – you don't need to search for individual parts.
★ When you buy a Bestway pool with dedicated accessories, you are assured of the highest quality and everything will fit together perfectly.




Setting up such a large pool now takes only a few minutes


Pool
Pump


| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 366 cm |
| Diameter | 366 |
| Height | 100 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 9150 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | II (#58094) |
| Weight basenu | 39,3 |
| Pump capacity | 2006 |
| Moc pompy | 29 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 2,7 |
| Model number | 56418 |
| Dimensions | 115 × 44 × 35 cm |
| Weight | 37.72 kg |