Garden frame pool 549 x 122 cm set 6in1 INTEX 26732
- Capacity: 24311
- Model number: 26732
- Pool shape: round
- Pool type: frame
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
- Pool type
- Frame
- Pool shape
- round
- Capacity (l)
- 24311
- Dimensions
- ~ 549 cm
- Manufacturer code
- 26732
Specific References
- EAN13
- 6941057414416
Garden Frame Pool 549 x 122 cm ★★★★★ MEGA SET 18W1
INTEX 26732

★★★ Choose the best pool for your garden ★★★
★ Complete set with full equipment – no need to search for individual components separately.
★ When you buy this INTEX pool, you can be sure that the product is new, authentic and safe
★ The pool is easy to set up. You canprepareit yourself without any tools in just a few minutes.

SET CONTENTS
- Frame pool 549 x 122 cm
- Filter pump
- Pump filter
- Multi-tablets 25x20g
- Chemical dispenser
- Pool thermometer
- Metal ladder
- Pool cover
- Pool mat
- Swimming armbands
- Beach ball
- Debris net
- Pump strainer baskets
- Pump fittings
- Pump hoses
- Repair patch
- Polish language manual
- Guide - available for download

First: child safety
- Removable steps prevent unsupervised access for children
- Height perfectly matched to pool size
- Reinforced metal frame resistant to corrosion
- Anti-slip steps
- Comfortable handrails

Second: highest quality workmanship
- Durable 3-layer PVC material
- Reinforcement with nylon mesh between layers
- Coating resistant to punctures
- Interior featuring mosaic pattern in white and blue

Cover
- Protects pool water from contamination
- Prevents children from entering the pool without permission
- Reduces heat loss from water
Mat
- Protects the bottom from damage
- Prevents sand and other debris from entering the pool
- Insulates pool from ground

Third: clean water effortlessly
The set contains everything you need to achieve crystal clear water:
- Filter pump with Hydro Aeration technology
- Improved cartridge filter
- 25 multi-tablets – comprehensive disinfectant
- Chemical dispenser with thermometer
- Debris net for cleaning


Pool ready in 3 quick steps:
- Unfold the cover,
- Assemble the frame - without tools
- Fill with water - done!
Now setting up such a large pool will take you just a few minutes

Pool is fun for the whole family
For your children we include their favorite accessories:
- Swimming armbands
- Colorful ball

TECHNICAL SPECIFICATIONS
Pool
- Pool dimensions 549 x 122 cm
- Pool weight 99.7 kg
- Recommended water fill 90%
- Capacity 24,311 liters
Pump
- Output 5,678 liters/hour
- Power supply 220 - 240 V
- Filter type: type A

❤️❤️❤️ Make this summer full of wonderful memories! ❤️❤️❤️
Warning: Swimming armbands are not toys, are not lifesaving equipment, and do not protect against drowning. Use in water at a depth where the child can touch the bottom and always under adult supervision. Proper inflation and equipment use is essential for safety, do not over-inflate. Check that the safety valve is properly closed and seams are not cracked. Weight range 18-30 kg, age 3 to 6 years.
product code: 26732-17W1;
Specifications
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 549 cm |
| Diameter | 549 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 24311 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 60 |
| Filtr pompy | A (#29000) |
| Weight basenu | 100 |
| Pump capacity | 5678 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 8,3 |
| Model number | 26732 |
| Dimensions | 129.2 × 65.7 × 57.2 cm |
| Weight | 99.7 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Other products in this category
Bestsellers