Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX ® Catalog No. 28242

★ This pool is simple to assemble. You can set it up yourself without any tools in just a few minutes.
★ Complete package – no need to search for individual parts separately.
★ When you choose an INTEX pool with matching accessories, you get the assurance of the highest quality and perfect compatibility.





Setting up such a large pool will now take you just a few minutes!



Pool
Pump
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 457 cm |
| Diameter | 457 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 16805 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | A (#29000) |
| Weight basenu | 70 |
| Pump capacity | 3785 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 4,1 |
| Model number | 28242 |
| Dimensions | 129.2 × 55.2 × 51.1 cm |
| Weight | 72.09 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle