Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References

★ Complete set with all equipment – no need to search for individual components yourself.
★ When you buy an INTEX pool with dedicated accessories you can be sure that you'll receive premium quality and everything will fit together perfectly.
★ The pool is easy to set up. You can prepare it yourself without any tools in just a few minutes.





The set includes everything you need for crystal-clear water:


Setting up such a large pool now takes just a few minutes

With your children in mind, we include their favorite accessories:


Pump
Warning: Armbands are not toys, are not life-saving equipment, do not prevent drowning. For use in water at depths where the child can feel the bottom and under adult supervision. Proper inflation and use of equipment is essential for safety; do not overinflate. Check that the safety valve is securely closed and seams are not cracked. Weight range 18-30 kg, age 3 to 6 years.
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 457 cm |
| Diameter | 457 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 16805 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | A (#29000) |
| Weight basenu | 72,4 |
| Pump capacity | 3785 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 4,1 |
| Model number | 26726 |
| Dimensions | 129.2 × 68.9 × 38.7 cm |
| Weight | 73.4 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle