Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
BESTWAY® catalog number 56405

★ Complete set with all equipment – no need to search for individual components yourself.
★ When you buy a pool with dedicated accessories, you can be sure you're getting the highest quality and everything will work perfectly together.
★ The pool has been specially designed to provide safe water fun for children who love the water.




The set includes everything you need to achieve sparkling water:



Now setting up such a large pool will take you just a few minutes
With your children in mind, we include favorite kids' accessories.
Colorful ball encourages shared fun for kids and adults


Pool
Pump
| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 400 cm |
| Length | 400 |
| Width | 211 |
| Height | 81 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | rectangular |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 5700 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Filtr pompy | II (#58094) |
| Weight basenu | 32,4 |
| Pump capacity | 2006 |
| Moc pompy | 29 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 2,7 |
| Model number | 56405 |
| Dimensions | 120 × 36 × 30.5 cm |
| Weight | 36.886 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle