Menu
Garden Frame Pool 732 x 366 x 132 cm 21in1 INTEX 26364 + Scooter FREE
€1,496.43
Loading...
- Capacity: 31805
- Model number: 26364
- Pool shape: rectangular
- Pool type: frame
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.
Your report cannot be sent
Intex
Data sheet
- Pool type
- Frame
- Pool shape
- rectangular
- Capacity (l)
- 31805
- Dimensions
- ⟩ 600 cm
- Manufacturer code
- 26364
Specific References
- EAN13
- 5903890609214
- MPN
- dmuchane_p3914

Frame Pool, Rectangular 732 x 366 x 132 cm ?
INTEX 26364

Choose Your Pool from an Expert!! ?
Enjoy your summer in your own garden and make the most of hot days in the pool.
Instantly ready to use. Feel the refreshment immediately after purchase.
When you buy an INTEX pool, you are assured of receiving premium quality and everything will fit together perfectly.
What's in the Box:
- Frame Pool 732cm x 366 cm x 132 cm
- Sand Filter Pump
- Filter Sand
- Pump Hoses
- Pool Cover
- Pool Ground Sheet
- Ladder
- Instructions in English
- Repair Patch
- Guide - downloadable from listing


BUY FROM AN AUTHORIZED SELLER
You Get:
- warranty and after-warranty service,
- access to extensive selection of accessories,
- support from specialized staff,
- helpful information and proven advice for proper use,
- always new and highest quality products
15 Years of Market Experience! ?
? Over 1 MILLION Satisfied Customers!
First: Child Safety
- Removable steps prevent unsupervised children from entering
- Height perfectly suited to pool size
- Reinforced metal frame resistant to corrosion
- Non-slip steps
- Comfortable handrails


Second: Superior Quality Construction
- Durable 3-layer PVC material
- Nylon mesh reinforcement between layers
- Coating resistant to punctures
- Interior with mosaic pattern in white and blue
Cover
- Protects pool water from dirt and debris
- Prevents unauthorized entry by children
- Reduces heat loss from water surface
Ground Sheet
- Protects pool floor from damage
- Prevents sand and other debris from entering
- Insulates pool from ground


Set Up Your Frame Pool in 3 Quick Steps:
- Unfold the lining on level ground
- Assemble the frame - no tools required
- Fill with water - done!
Setting up this large pool takes just 60 minutes!
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Pool
- Pool Dimensions 732 x 366 x 132 cm
- Pool Weight 184.4 kg
- Capacity 31,805 liters
Pump
- Flow Rate 7,900 liters/hour
- Power Supply 220 - 240 V

Make This Summer Unforgettable! ?


Specifications
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | > 600 cm |
| Length | 732 |
| Width | 366 |
| Height | 132 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | rectangular |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 31805 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 60 |
| Filtr pompy | sand, glass |
| Weight basenu | 184,4 |
| Pump capacity | 7900 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 18,3 |
| Pump tank capacity sand/glass | 23 / 16 |
| Model number | 26364 |
| Dimensions | 92.2 × 62 × 152 cm |
| Weight | 221.29 kg |
Write your review
Review sent
Your comment has been submitted and will be available once approved by a moderator.
Your review cannot be sent
Other products in this category
Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Metal Frame Garden Pool 366 x 76 cm 16in1 INTEX 26712 + Bubble Machine FREE
€217.18
Metal Frame Garden Pool 610 x 132 cm 18in1 Complete Set INTEX 26756
€841.93
Metal Frame Garden Pool 366 x 76 cm 16in1 INTEX 26712
€207.26
Frame Pool 305 x 76 cm 5in1 INTEX 28206
€118.01
Garden Frame Pool 244 x 76 cm INTEX 28290
€98.18
Bestsellers
Square garden pillow 45x45 cm - Outdoor Pro Waterproof
€16.35
(13)
Rectangular garden pillow 30x50 cm - - Outdoor Pro Waterproof
€12.48
(13)
Giant Floor Cushion XXL - Outdoor Pro Waterproof
€156.54
(4)
Square garden pillow 60x60 cm - Outdoor Pro Waterproof
€25.06
(4)
Round Footstool Pouffe - Teddy Boucle
€30.86
(168)
Large Bean Bag Chair XL - Premium Printed Fabric
€130.51