Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX 28290
★ The pool is incredibly simple to assemble. Youcan set it up yourself without any tools in just a few minutes.
★ Complete set with all accessories included – no need to search for missing parts.
★ When you purchase an INTEX pool with dedicated accessories you can be certain you're getting premium quality and everything will fit perfectly.
Setting up such a large pool will take you only a few moments.
| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 244 cm |
| Diameter | 244 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 2843 |
| Recommended filling | 90 |
| Weight basenu | 11,6 |
| Dimensions | 26.41 × 22.59 × 87.5 cm |
| Weight | 11.6 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle




