Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX 26790

★ Complete package – no need to search for individual components separately.
★ When you purchase an INTEX pool with dedicated accessories, you're guaranteed the highest quality and perfect compatibility of all parts.




Setting up such a large pool takes just a few minutes!


Pool
Pump

| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 396 cm |
| Length | 400 |
| Width | 200 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | rectangular |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 8418 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | A (#29000) |
| Weight basenu | 88 |
| Pump capacity | 2006 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 3,3 |
| Model number | 26790 |
| Dimensions | 58.21 × 52.16 × 140 cm |
| Weight | 91.67 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle