Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References
BESTWAY ® Catalog Number 56438

★ Complete set with full equipment – no need to search for all components yourself.
★ With the cover included with the pool you can protect the water from dirt and pests.
★ By choosing a BESTWAY pool with dedicated accessories you can be sure to get the highest quality and everything will fit together perfectly.




It's worth protecting your pool properly. The included cover with the pool:

Now setting up such a large pool will take you just a few minutes

Pool
Pump




| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 457 cm |
| Diameter | 457 |
| Height | 122 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 16015 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 60 |
| Filtr pompy | II (#58094) |
| Weight basenu | 66,5 |
| Pump capacity | 3028 |
| Moc pompy | 32 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 2,9 |
| Model number | 56438 |
| Dimensions | 39 × 57 × 130 cm |
| Weight | 65.923 kg |