Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References
BESTWAY® Catalog Number 56406

★ If you need a spacious, reliable pool where you can swim freely — this is the perfect choice for you!
★ Complete package with full equipment – no need to search for individual components yourself.
★ By choosing the Bestway pool with dedicated accessories you get assurance of the highest quality and everything will work perfectly together.




The set includes everything you need to achieve crystal-clear water:



Setting up such a large pool now takes just a few minutes
Thinking of your children, we include one of the most favorite accessories:


Pool
Pump

| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 305 cm |
| Diameter | 305 |
| Height | 76 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 4678 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Weight basenu | 19,4 |
| Model number | 56406 |
| Dimensions | 88.5 × 30.5 × 26.5 cm |
| Weight | 18.291 kg |