Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References
BESTWAY® Catalog number 56595

★ If you need a large, reliable pool where you can swim freely - this is the ideal choice for you!
★ Complete set with full equipment – you don't need to search for individual parts separately.
★ When you buy a Bestway pool with dedicated accessories you can be sure you'll get the highest quality and everything will be compatible.



Setting up such a large pool will take you just a few minutes!


Pool
Pump


| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Size | ~ 427 cm |
| Diameter | 427 |
| Height | 84 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC Tritech |
| Capacity | 10220 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 45 |
| Filtr pompy | II (#58094) |
| Weight basenu | 37 |
| Pump capacity | 2006 |
| Moc pompy | 29 |
| Zasilanie pompy | 220-240 |
| Weight pompy | 2,7 |
| Model number | 56595 |
| Dimensions | 104 × 51 × 31 cm |
| Weight | 35.915 kg |