Hero 2.5 Black Gaming Desk 120 cm
€75.90
Key features:
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References

With electric adjustment, you can quickly adapt your workstation to any activity — from focused sitting to comfortable standing. Frequent position changes boost comfort and productivity.








| Manufacturer | Huzaro |
| Model | Hero 8.2 Black |
| Construction | electric, reinforced |
| Control | control panel |
| Desktop height | min 72 cm — max. 118 cm |
| Desktop | 120 cm x 60 cm |
| Desk load capacity | up to 80 kg |
| Desktop thickness | 18 mm |
| Holders | for headphones, backpack or bag |
| Feet | adjustable |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle