Steel Frame Garden Pool 488 x 122 cm 12-in-1 Intex 26746
€663.43
Data sheet
Specific References

★ ★ When you choose an INTEX pool with dedicated accessories, you can be confident that you'll receive the highest quality and everything will fit together perfectly.
★ The frame pool is incredibly easy to assemble and ready to use in just a few moments.
★ By purchasing this INTEX pool, you can be assured that the product is new, genuine, and safe




The set includes everything you need to achieve crystal clear water:



Setting up such a large pool now takes just a few moments
Pool
Pump


| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 244 cm |
| Diameter | 160 |
| Length | 260 |
| Height | 65 |
| Pool type | frame |
| Pool shape | rectangular |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 2282 |
| Recommended filling | 90 |
| Expected assembly time | 30 |
| Weight basenu | 17,5 |
| Model number | 28271 |
| Dimensions | 92 × 30 × 25 cm |
| Weight | 18.4 kg |