Garden trampoline 6ft/183cm with inner net and ladder
€108.09
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Specific References
| Manufacturer | Neo-Sport |
|---|---|
| Net | external |
| Net height | 180 cm |
| Trampoline height | 80 cm |
| Spring count | 72 pcs |
| Leg count | 4 double legs |
| Max load | 150 kg |
| Ladder | metal, 2-step |
| Package count | 2 pcs |
| Dimensions and weight of the package | 123 x 44 x 23 cm = 31 kg |
| Standards | EN71-2 & EN71-3 |
| Diameter | 404 cm (13ft) |
| Dimensions | 161 × 41 × 16 cm |
| Weight | 58.5 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle