Garden trampoline 6ft/183cm with inner net and ladder
€108.09
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Specific References
| Manufacturer | Neo-Sport |
|---|---|
| Net | internal |
| Net height | 180 cm |
| Trampoline height | 70 cm |
| Spring count | 80 pcs |
| Leg count | 4 double legs |
| Max load | 150 kg |
| Ladder | metal, 2-step |
| Package count | 3 pcs |
| Dimensions and weight of package | 110 x 44 x 23 cm = 17 kg |
| Standards | GS, EN71-1 & EN71-2 & EN71-3 & EN71-14 |
| Diameter | 435 cm (14ft) |
| Dimensions | 170 × 45 × 23 cm |
| Weight | 64.1 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle







