Inflatable Garden Pool 366 x 76 cm 15-in-1 Intex 28132 + Bubble Machine FREE
€157.68
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References
INTEX 28130

★ Enjoy warm weather in the comfort of your own garden.
★ The inflatable pool is incredibly easy to set up and ready to use in minutes.
★ When you buy this INTEX pool, you can be sure the product is new, authentic and reliable




Setting up such a large pool now takes you just a few minutes


| Manufacturer | INTEX |
|---|---|
| Size | ~ 366 cm |
| Diameter | 366 |
| Height | 76 |
| Pool type | Easy Set |
| Pool shape | round |
| Tank material | 3-warstwowe PVC |
| Capacity | 5621 |
| Recommended filling | 80 |
| Expected assembly time | 10 |
| Weight basenu | 11,3 |
| Model number | 28130 |
| Dimensions | 50 × 41 × 25 cm |
| Weight | 14.75 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle