Pool float INTEX 29044
€18.84
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Data sheet
Specific References


Bestway 58111
The solar light is a versatile product that harnesses the power of sunlight rays. Energy storage technology enables up to 8 hours of operation. It is waterproof, so you can use it worry-free near your garden pool without concerns about damage.

| Manufacturer | Bestway |
|---|---|
| Diameter | 18 |
| Operating time | 8 |
| Light source | LED |
| Power source | solarne, 1,2V |
| Model number | 58111 |
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 7.5 cm |
| Weight | 0.42 kg |
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
check_circle
check_circle